WashPro to serwis pralniczy, który obsługuje klientów z Polski i Niemiec. Ze względu na lokalizację planujemy wejść z usługami także do Szwecji. Pracując w branży jako praktycy, będąc pralnikami, nauczyliśmy się serwisować maszyny, a także je modyfikować. W wyniku dalszej ekspansji zakupiliśmy maszyny z Chin, a po ich przetestowaniu w naszych pralniach zaczęliśmy je sprzedawać.

Sprzedajemy maszyny z Azji, ponieważ sami na nich pracujemy. Koszt zakupu pralek, suszarek czy linii maglowniczych z Chin jest zdecydowanie niższy niż w Europie. Każda z maszyn, które sprzedajemy znajduje się w naszych pralniach w Międzyzdrojach i w Wolinie. Na miejscu można obejrzeć pralki, suszarki, składarki i magle w pracy, a także je przetestować. Możemy odpłatnie zapewnić Państwu zakwaterowanie w www.hotelmiedzyzdroje.eu

W przypadku zakupu tunelu pralniczego organizujemy wyjazdy do Chin bezpośrednio do fabryk, w celu obejrzenia i sfinalizowania transakcji. Do pomocy przy zakupie maszyn polecamy Romualda Sikorę prowadzącego firmę BR Consutling, który w swej karierze pralniczej zakupił kilkanaście tuneli dla pralni w Polsce i Niemczech.

Pralnie w Republice Chińskiej. Ogólnie istnieje przekonanie że produkty z Chin są niskiej jakości. Z całą pewnością w momencie kiedy czytacie Państwo ten tekst 1/5 produktów dookoła Was została właśnie tam wyprodukowana o czym nawet nie wiecie.

W Chinach jest 85000 pralni. Mieszka tam 2 miliardy ludzi. Hotele które są klientami pralni mają od 1000 łóżek wzwyż. Przemysł pralniczy w Chinach, zdecydowanie różni się od Europejskiego. Także należy sobie uświadomić że część podzespołów do maszyn pralniczych, a w niektórych przypadkach całe maszyny produkowane przez producentów w Europie powstają w Chinach.

Tworząc WashPro zwiedziliśmy kilkadziesiąt pralni i fabryk sprzętu pralniczego i podzespołów na cały świecie – w Europie, Azji i Ameryce Północnej. Odwiedziliśmy producentów którzy budowali maszyny w małych lokalnych firmach i kombinaty które zainwestowały po 150 milionów dolarów w swoje siedziby i rozwój technologiczny. Jedno jest pewne – Chińczycy maja produkty bardzo dobrej jakości, ale oni nie zejdą ze swojej marży, a z jakości. O tym trzeba pamiętać kupując maszyny.

W WashPro maszyny przed sprzedażą przechodzą w Chinach 2 miesięczne testy pracy, następnie trafiają do nas na kolejne 3 miesięczne testy, a następnie zostają przeznaczone do sprzedaży. W Polsce podlegają modyfikacją, które są niezbędne aby pralnice, magle i inne urządzenia służyły naszym klientom wiele lat. Sprzedając maszyny nie chcemy mieć z nimi problemów. Dlatego wolimy sprzedać mniej maszyn, ale zapewnić solidne wsparcie techniczne i serwsiowe dla naszych klientów. Zapewniamy serwis naprawczy maszyn z chin, a także części zamienne.

WashPro handluje różnymi maszynami pralniczymi z Chin. Co roku odwiedzamy fabryki, aby osobiście zrobić audyt produkcji. Przewidujemy, że na rynku pojawi się wiele maszyn z Chin, ale tego typu maszyny nie posiadające wsparcia serwisowego, a także kontroli jakości odbiegać będą od oczekiwań użytkowników. Dlatego zalecamy kupować maszyny tylko z wcześniej sprawdzonych fabryk, które sami Państwo zweryfikowaliście.

W ofercie WashPro znajdziecie Państwo maszyny pralnicze produkowane dla nas w Chinach przez producentów działających na rynku od lat osiemdziesiątych. Jest to Sailstar Hong Kongu i CLM z Szanghaju.

Dodatkowo w sprzedaży mamy maszyny pod naszą marką WahsPro, produkowane w fabryce która zainwestowała w swój zakład produkcyjny 150 milionów dolarów. Fabryka sprzedaje do 20.000 maszyn rocznie.

W swojej ofercie posiadamy także magle CLM, naszym zdaniem najlepsze magle jakie widzieliśmy. Są one produkowane przez niewielką chińskie fabrykę, której właściciel posiada w chinach 11 patentów na swoje rozwiązania.

W WashPro można obejrzeć produkty dostarczone przez naszych dostawców:

AllSafe – specjalne mocowania wózków do samochodów pralniczych

Magielek – system gospodarki magazynowej w pralni, ważenia i RFID

BR Conulting – konsultacje dla pralników z zakresie produkcji, technologii i wydajności

Clovin – urządzenia pompujące środki chemiczne

SmartServ – telemetria i automatyka dla pralni, a także serwis urządzeń pralniczych